Jak se starat o ovčí kožešinu.

Dekorativní ovčí kůže jsou jedním z nejvíce zakoupených doplňků pro moderní interiéry. Svým elegantním a designovým vzhledem smyslně zdůrazňují dekor v minimalistickém a skandinávském stylu, kde převládá jednoduchost, skromnost a vášeň pro nábytek z přírodních materiálů. Aby si zakoupená ovčí kůže mohla po dlouhou dobu udržet krásný vzhled, musíme o ni náležitě pečovat. Jak?

Přírodní dekorativní kůže můžou vykonávat jak dekorativní tak praktické funkce, některé modely mají dokonce léčivé vlastnosti např Relugan. V zásadě nejdůležitější činností je pořádné vyklepání. Tím se zbavíte usazených nečistot a prachových částic. Ovčí kožešiny by měly být pravidelně alespoň jednou týdně větrány a čištěny. Pokud máte kožešinu s dlouhými chlupy, pak není od věci ji občas pořádně pročesat. V tomto případě nezapomeňte kožešinu vyčesávat po směru vlákna. Postačí vám k tomu obyčejný velký hřeben.

Barvené ovčí kůže kvůli specifickému výrobnímu procesu vyžadují stejnou péči jako u nebarvených kůží. Kůži navíc nevystavujte slunečnímu záření aby nedošlo ke ztrátě barvy a vyblednutí.

A když už se po nějaké párty stane, že kožešina je přece jen špinavější, pak sáhněte po roztoku vody s trochou prášku na praní. Opět vám stačí běžný prací prášek, který používáte na praní vašeho domácího prádla. Kůži zespodu nenamáčejte. Čištěné místo vysušte mezi ručníky a nechte volně uschnout. Těchto několik jednoduchých kroků Vám zajistí že Vaše kožešiny budou vypadat přirozeně a budou v perfektním stavu po mnoho let.

Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení