Často kladené dotazy

+
Cenu dopravy určuje způsob doručení a platby. Nejméně zaplatíte, když si necháte dopravit balík do Balíkovny. Ceny doručovacích služeb najdete v Dopravě a platbě.
+
Čím dříve objednáte, tím dříve vám vaše objednávka přijde. Expedujeme v den objednávky a v případě objednávky v pozdních odpoledních hodinách expedujeme na druhý den.
+
Odstoupit od kupní smlouvy můžete do 14 dní bez udání důvodu. Zbožní nesmí být poškozené, opotřebené a nebo znečištěné. Více si můžete přečíst v Obchodních podmínkách
+
Na výrobu přikrývky z česané vlny doporučujeme standardní vazbu (pokud mají oči 6-7 cm) -přikrývka je perfektní :) pro takovou přikrývku se standardní vazbou (ne příliš těsné ani ne příliš volné) potřebujete:

-65x65cm - cca 1kg (šířka cca 12 ok)
-90x120cm - cca 3-3,2 kg (šířka cca 18 ok)
-100x200cm - cca 5-5,5 kg vlny (šířka od cca 19 ok)
-120x160cm - přibližně 5 kg (šířka přibližně 23 ok)
-140x180cm - cca 6,5-7 kg (šířka cca 27 ok)
-150x200cm - cca. 7,5 - 8 kg (šířka asi 28 ok)
-200x200cm - cca 11 kg (šířka cca 38 stehů)

Jedná se o ukázkové přikrývkové rozměry. Zde si můžete koupit balení na výrobu takové jedné přikrývky o rozměru cca 90/190. https://www.cesance-vlna.cz/ovci-vlna-cesana-4-6-kg-baleni/.

Menší množství zde.https://www.cesance-vlna.cz/vlna-xxl--od-100-gramu/

Co bychom měli dělat když potřebujeme spojit oba konce vlny? Přeložíme oba konce přes sebe v délce cca 15-20 cm a s pomocí jehly na plstění a molitanové podložky vlnu propícháme jehlou z obou stran. Připojení Vám nebude trvat déle než minutu! :) Nezapomeňte, že pokud vytvoříte přikrývku z 5 kg vlny přikrývka bude mít stejnou hmotnost, bude těžká;) Přikrývky z česané vlny jsou dekorativnější než praktické. Bohužel;) Přikrývky a výrobky z vlny se navíc čistí pouze chemicky ne mokrou cestou.
+
Jako každá jemná textilie, merino vlna vyžaduje zvláštní péči. Deky které jsou ručně pletené jsou pletené z tzv. česanců což jsou vyčesaná nespředená vlákna z merino vlny. Spotřeba na tuto deku je v kilogramech vlny. Proto berte prosím v úvahu, že deka bude vážit tolik kolik spotřebujete vlny.

Hotové přikrývky z merino vlny jsou převážně dekorativním a designovým bytovým doplňkem. Péče o tyto přikrývky vyžaduje jemné zacházení.

Hotovou přikrývku doporučujeme neprat v pračce. V případě malého zašpinění nebo nehody můžete použít: RUČNÍ MYTÍ. Pomocí studené vody s použitím jemného neutrálního čisticího prostředku ponořte zašpiněné místo deky do vody a nechte ho namočit jen tři až pět minut, poté opláchněte vodou. Bez kroucení vytlačte z něj tolik vody, kolik jen můžete. Potom můžete použít ručník a jemně stisknout. Jakmile deku rozbalíte, je také důležité nechat uschnout na rovném povrchu (například na stole), aby si zachovala svůj tvar. V případě potřeby se obraťte na odbornou čistírnu, kde by Vám měli výrobek odborně vyčistit.

+
Dekorativní ovčí kůže jsou jedním z nejvíce zakoupených doplňků pro moderní interiéry. Svým elegantním a designovým vzhledem smyslně zdůrazňují dekor v minimalistickém a skandinávském stylu, kde převládá jednoduchost, skromnost a vášeň pro nábytek z přírodních materiálů. Aby si zakoupená ovčí kůže mohla po dlouhou dobu udržet krásný vzhled, musíme o ni náležitě pečovat.

Jak?

Přírodní dekorativní kůže můžou vykonávat jak dekorativní tak praktické funkce, některé modely mají dokonce léčivé vlastnosti např Relugan. V zásadě nejdůležitější činností je pořádné vyklepání. Tím se zbavíte usazených nečistot a prachových částic. Ovčí kožešiny by měly být pravidelně alespoň jednou týdně větrány a čištěny. Pokud máte kožešinu s dlouhými chlupy, pak není od věci ji občas pořádně pročesat. V tomto případě nezapomeňte kožešinu vyčesávat po směru vlákna. Postačí vám k tomu obyčejný velký hřeben.

Barvené ovčí kůže kvůli specifickému výrobnímu procesu vyžadují stejnou péči jako u nebarvených kůží. Kůži navíc nevystavujte slunečnímu záření aby nedošlo ke ztrátě barvy a vyblednutí. A když už se po nějaké párty stane, že kožešina je přece jen špinavější, pak sáhněte po roztoku vody s trochou prášku na praní. Opět vám stačí běžný prací prášek, který používáte na praní vašeho domácího prádla. Kůži zespodu nenamáčejte. Čištěné místo vysušte mezi ručníky a nechte volně uschnout. Těchto několik jednoduchých kroků Vám zajistí že Vaše kožešiny budou vypadat přirozeně a budou v perfektním stavu po mnoho let.