Často kladené dotazy

+
Cenu dopravy určuje způsob doručení a platby. Nejméně zaplatíte, když si necháte dopravit balík do Balíkovny. Ceny doručovacích služeb najdete v Dopravě a platbě.
+
Čím dříve objednáte, tím dříve vám vaše objednávka přijde. Expedujeme v den objednávky a v případě objednávky v pozdních odpoledních hodinách expedujeme na druhý den.
+
Odstoupit od kupní smlouvy můžete do 14 dní bez udání důvodu. Zbožní nesmí být poškozené, opotřebené a nebo znečištěné. Více si můžete přečíst v Obchodních podmínkách
+
Na výrobu přikrývky z česané vlny doporučujeme standardní vazbu (pokud mají oči 6-7 cm) -přikrývka je perfektní :) pro takovou přikrývku se standardní vazbou (ne příliš těsné ani ne příliš volné) potřebujete:

-65x65cm - cca 1kg (šířka cca 12 ok)
-90x120cm - cca 3-3,2 kg (šířka cca 18 ok)
-100x200cm - cca 5-5,5 kg vlny (šířka od cca 19 ok)
-120x160cm - přibližně 5 kg (šířka přibližně 23 ok)
-140x180cm - cca 6,5-7 kg (šířka cca 27 ok)
-150x200cm - cca. 7,5 - 8 kg (šířka asi 28 ok)
-200x200cm - cca 11 kg (šířka cca 38 stehů)

Jedná se o ukázkové přikrývkové rozměry. Zde si můžete koupit balení na výrobu takové jedné přikrývky o rozměru cca 90/190. https://www.cesance-vlna.cz/ovci-vlna-cesana-4-6-kg-baleni/.

Menší množství zde.https://www.cesance-vlna.cz/vlna-xxl--od-100-gramu/

Co bychom měli dělat když potřebujeme spojit oba konce vlny? Přeložíme oba konce přes sebe v délce cca 15-20 cm a s pomocí jehly na plstění a molitanové podložky vlnu propícháme jehlou z obou stran. Připojení Vám nebude trvat déle než minutu! :) Nezapomeňte, že pokud vytvoříte přikrývku z 5 kg vlny přikrývka bude mít stejnou hmotnost, bude těžká;) Přikrývky z česané vlny jsou dekorativnější než praktické. Bohužel;) Přikrývky a výrobky z vlny se navíc čistí pouze chemicky ne mokrou cestou.
+
Jako každá jemná textilie, merino vlna vyžaduje zvláštní péči. Deky které jsou ručně pletené jsou pletené z tzv. česanců což jsou vyčesaná nespředená vlákna z merino vlny. Spotřeba na tuto deku je v kilogramech vlny. Proto berte prosím v úvahu, že deka bude vážit tolik kolik spotřebujete vlny.

Hotové přikrývky z merino vlny jsou převážně dekorativním a designovým bytovým doplňkem. Péče o tyto přikrývky vyžaduje jemné zacházení.

Hotovou přikrývku doporučujeme neprat v pračce. V případě malého zašpinění nebo nehody můžete použít: RUČNÍ MYTÍ. Pomocí studené vody s použitím jemného neutrálního čisticího prostředku ponořte zašpiněné místo deky do vody a nechte ho namočit jen tři až pět minut, poté opláchněte vodou. Bez kroucení vytlačte z něj tolik vody, kolik jen můžete. Potom můžete použít ručník a jemně stisknout. Jakmile deku rozbalíte, je také důležité nechat uschnout na rovném povrchu (například na stole), aby si zachovala svůj tvar. V případě potřeby se obraťte na odbornou čistírnu, kde by Vám měli výrobek odborně vyčistit.

+
Dekorativní ovčí kůže jsou jedním z nejvíce zakoupených doplňků pro moderní interiéry. Svým elegantním a designovým vzhledem smyslně zdůrazňují dekor v minimalistickém a skandinávském stylu, kde převládá jednoduchost, skromnost a vášeň pro nábytek z přírodních materiálů. Aby si zakoupená ovčí kůže mohla po dlouhou dobu udržet krásný vzhled, musíme o ni náležitě pečovat.

Jak?

Přírodní dekorativní kůže můžou vykonávat jak dekorativní tak praktické funkce, některé modely mají dokonce léčivé vlastnosti např Relugan. V zásadě nejdůležitější činností je pořádné vyklepání. Tím se zbavíte usazených nečistot a prachových částic. Ovčí kožešiny by měly být pravidelně alespoň jednou týdně větrány a čištěny. Pokud máte kožešinu s dlouhými chlupy, pak není od věci ji občas pořádně pročesat. V tomto případě nezapomeňte kožešinu vyčesávat po směru vlákna. Postačí vám k tomu obyčejný velký hřeben.

Barvené ovčí kůže kvůli specifickému výrobnímu procesu vyžadují stejnou péči jako u nebarvených kůží. Kůži navíc nevystavujte slunečnímu záření aby nedošlo ke ztrátě barvy a vyblednutí. A když už se po nějaké párty stane, že kožešina je přece jen špinavější, pak sáhněte po roztoku vody s trochou prášku na praní. Opět vám stačí běžný prací prášek, který používáte na praní vašeho domácího prádla. Kůži zespodu nenamáčejte. Čištěné místo vysušte mezi ručníky a nechte volně uschnout. Těchto několik jednoduchých kroků Vám zajistí že Vaše kožešiny budou vypadat přirozeně a budou v perfektním stavu po mnoho let.
Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení